Upprop!

Här är uppropstiderna för er som ska börja gymnasiet i år.

Närvaro vid uppropet är obligatoriskt. Frånvaro ska meddelas till gymnasieskolan.

17/8

Volvogymnasiet:
Kl.08.00 - Volvogymnasiet

21/8

Academy of Music and Business: 
Kl 09.00  - Vara konserthus, Stora salen

De la Gardiegymnasiet:
Kl 09.00  - De la Gardiegymnasiets aula
- Bygg- och anläggningsprogrammet
- El- och energiprogrammet
- Estetiska programmet
- Fordons- och transportprogrammet
- Hantverksprogrammet
- Industritekniska programmet
- Naturvetenskapsprogrammet
- Restaurang- och livsmedelsprogrammet
- Teknikprogrammet
- VVS- och fastighetsprogrammet

Kl 10.00 -  De la Gardiegymnasiets aula
- Barn- och fritidsprogrammet
- Ekonomiprogrammet
- Handels- och administrationsprogrammet
- Hotell- och turismprogrammet
- Introduktionsprogrammen
- Samhällsvetenskapsprogrammet
- Vård- och omsorgsprogrammet

Gymnasium Skövde, Kavelbro:
Kl 08.00 - Elevrestaurangen
- Restaurang- och livsmedelsprogrammet
- Fordons- och transportprogrammet              
- Hantverksprogrammet - Frisör
- Barn- och fritidsprogrammet

Kl 08.30 - Elevrestaurangen
- Bygg- och anläggningsprogrammet
- El- och energiprogrammet
- VVS- och fastighetsprogrammet                       
- Industriprogrammet

Kl 09.30  - Elevrestaurangen
- Introduktionsprogrammen

Gymnasium Skövde, Västerhöjd
Kl 08:00 - Hörsal A
- Samhällsvetenskapsprogrammet
- Humanistiska programmet

Kl 08:30 - Hörsal D
- Vård- och omsorgsprogrammet

Kl 08:30 - Hörsal A
- Ekonomiprogrammet
- Handels- och administrationsprogrammet

Kl 09:00 - Hörsal A
- Naturvetenskapsprogrammet
- Teknikprogrammet

Kl 09:00 - Hörsal D
- Estetiska programmet

IT-gymnasiet
Kl. 09.00 - samling på IT-gymnasiets, Kylarvägen 1.

Katedralskolan:
Kl. 08.30 - Samling i aulan

Lagmansgymnasiet:
Kl. 09.00  - Vara konserthus, Stora salen

Lichron Teknikgymnasium: 
Kl. 10.00 - Samling i matsalen

Plusgymnasiet:
Kl. 09.00 - Penta, Kavelbrovägen 2  

Praktiska gymnasiet i Skövde:
Kl 09.00 - Kylarvägen 2D

Rudbeckgymnasiet
Kl 08.45 -Rudbecksgymnasiets idrottshall
- Barn- och fritidsprogramme
- Ekonomiprogrammet
- Fordons- och transportprogrammet
- Industriprogrammet 
- Naturvetenskapsprogrammet
- Samhällsvetenskapsprogrammet
- Teknikprogrammet

Ållebergsgymnasiet:
Kl 08.30  - Entréhallen

 

22/8

MusicCenter School:
Kl 09.00 - Music Factory, Klostergatan 6 Skara

Rudbeckgymnasiet
Kl 08.45 -Rudbecksgymnasiets på resp. program
- El- och energiprogrammet
- Estetiska programmet

24/8

Vadsbogymnasiet:
Kl 08.00 - Vadsbohallen.

Vänvergymnasiet:
Kl 08.10 - På vänergymnasiet 3:e våningen (Mässen)